Сьогодні, 7 травня 2024 року, бібліотечні працівники Городоцької дитячої бібліотеки долучились до онлайн-навчання з безбар’єрності. Організатор заходу МКІП Леся Хемраєва за участю Офісу Президента та директорка опори ГО «Точка опори ЮА» Таня Касьян. Учасники вебінару дізнались, що таке безбар’єрна мова та її принципи; інтерактив «Як говорити про різні групи людей» та як користуватись «Довідником безбар’єрності». Дякуємо організаторам онлайн-зустрічі за потрібну інформацію.

📕📗📘📙📚
Отож, ЧИТАЄМО І ПЕРЕМАГАЄМО!!! 💙💛️
Шукайте нас на блозі🔖, інстаграмі🔖, твіттері🔖, ютюбі🔖, тік-тоці🔖, фейсбуці (сторінка🔖 та група🔖).











#книжковаВесна24

       23 квітня Городоцька бібліотека для дітей  прийняла участь в  презентації довідника про завідувачок бібліотек для дітей області “Натхненні любов’ю до дітей”. Ініціатором створення цього довідника стала Хмельницька обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка. Книга містить біографічні дані та інформацію про діяльність  завідувачок районних та міських бібліотек для дітей, які у свій час присвятили себе професії та вихованню підростаючого покоління, в  яку  ввійшла  також інформація про заступницю директора  Городоцької ЦПБ по роботі з дітьми – Бублясь Раїсу Іванівну.





Хай прийде мир на землю українську

       22 квітня відзначається Всесвітній день Землі – загальнолюдське, символічне свято любові та турботи за наш спільний дім. З цієї нагоди Городоцька бібліотека для дітей провела еко - годину «Хай прийде мир на землю українську» за участі учнів 5-Б класу та вчительки Світлани Василівни Слободян. Захід спрямований на те, щоб діти мали уявлення про стан навколишнього середовища, з дитинства вчилися звертати увагу на екологічні проблеми, не були байдужими до природи, розуміли й берегли її, були відповідальними за свої вчинки. Школярі переглянули відеофільм «Міжнародний День Землі» та активно відповідали на запитання вікторини «День Землі». А ще кожний висловив своє бажання як захистити планету, в тому числі одне спільне-мир в Україні.




 

Читаємо. Мріємо. Діємо. Перемагаємо.

 


Щорічно у березневі дні, у бібліотеках України проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Заснований в 1943 році  він і до цього часу лишається святом дитини і книги.

По всій Україні у  бібліотеках відбуваються зустрічі з чарівними книжками, створеними письменниками і поетами для дітей. Тиждень дитячого читання «Читаємо. Мріємо. Діємо. Перемагаємо» стартував в Хмельницькій області 20 березня у дитячій філії центральної публічної бібліотеки Городоцької міської ради. 


      

Урочисте відкриття заходу відбулося за участю почесних гостей: директорки обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка Валентини Черноус та письменників Хмельниччини Віталія Міхалевського і Степана Шкапія. На свято завітали заступник начальника відділу культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міської ради Сергій Щур, доктор філософії, вчений секретар клубу Сергія Виноградського Олександр Котлінський, поет Микола Думний.

Директорка Городоцької ЦПБ Надія Бутельська зустріла гостей та провела екскурсію бібліотекою. В межах заходу директорка Городоцької ДХШ Леся Якубко презентувала  виставку робіт учнів мистецької школи «Війна очима дітей». Присутні переглянули театральну виставу «Дім мого серця» у виконанні учасників драматичного гуртка «Сяйво» (керівник  Ярчак Лілія) Городоцького ліцею№1.

Вокальний ансамбль «Росинка» (керівник Тетяна Мисик) Будинку дитячої творчості подарували глядачам приємні мелодії. Юні поети - Матвій Ярчак та Дар’я Горват читали власні вірші. Гра на бандурі учня Юрія Маланюка (вчитель музичної школи Ганна Гребенюк) вдало доповнювала читців поезії. З усім святковим дійством чудово впорались ведучі  -Артур Кучер та Анастасія Гзуля.

А ще присутні переглянули відео : «Книги, написані війною» та «Творці книг на захисті України». На згадку про зустріч обмінювались подарунками, та робили світлини.

https://www.facebook.com/crbgorodok/videos/331184809939521?idorvanity=395456019247544&locale=uk_UA

Талановиті подоляни

 Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається  Всесвітній день письменника.Література — основне джерело збереження національної пам’яті та ідентичності народу. Письменники стають своєрідними архіваріусами духовної культури й національної історії. Вони показують нам, як змінювалося наше життя і допомагають зрозуміти наші корені та культурні традиції. Знайомились з творчістю письменників рідного краю учні 7-В класу ліцею №1 та вчителькою С.В. Слободян в Городоцькій бібліотеці для дітей. Під час літературної години «Талановиті подоляни» школярі знайомилися з біографіями та творчістю письменників, читали вірші. Світлана Слободян систематизувала знання учнів про поезію, пояснила поняття та створення рими. Будемо дружно працювати - вчитися вірші складати.

 

Любов і шана вічна Кобзареві

 Борітеся — поборете!

Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
Тарас Шевченко
У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу Тараса Шевченка. В рамках відзначення 210-річниці від дня народження великого Кобзаря Городоцька бібліотека для дітей підготувала книжкову виставку «Любов і шана вічна Кобзареві». Представлена література розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Шевченка, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України. Користувачі бібліотеки зможуть глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час величну долю.